Як допомогти дитині заспокоїтися й навчити давати раду своїм емоціям.

07.Лют.2020
Як допомогти дитині заспокоїтися й навчити давати раду своїм емоціям.

                Як допомогти дитині заспокоїтися й             навчити давати раду своїм емоціям?

         Чому це так важливо?
         Є моменти, коли діяльність буде ефективною виключно у стані спокою. Адже неможливо вчитися, їсти або заснути у збудженому стані.

      Здатність до саморегуляції не дається від народження, а виробляється за життя, тобто піддається формуванню й вдосконаленню. І саме дорослі можуть створити умови й інструменти для розуміння дитиною своїх відчуттів. Саморегуляція багато в чому залежить від бажання людини керувати власними емоціями, думками, переживаннями і поведінкою. І як завжди, коли справа стосується дітей, дорослі мають придумати як загорнути корисну інформацію в цікаву для дитини “обгортку”.

     Психологічна служба ЗДО №58 має для вас цілих 15 ідей та порад, що допоможуть дитині заспокоїтися. Поради підійдуть усім дітям, яким складно керувати своїми почуттями й емоціями.

🌀 Створення візуальних альбомів заспокоєння. Це невеликі картинки, що зображують дітей, які роблять щось у спокійному ритмі: займаються йогою, лежать у ліжку, перебирають маленькі іграшки.

🌀 Дмухання мильних бульбашок. Таке заняття ― своєрідна дихальна гімнастика. Головне: акцентувати увагу дитини на спостеріганні за бульбашками, за тим, як повільно вони переміщуються простором. Активна біганина за бульбашками навряд чи заспокоїть.

🌀 Жування. Як не дивно, але стривожена дитина навіть у шестирічному віці може “зажовувати” стрес. Часто у садочках можна почути скарги, що дитина Х покусала дитину Y, хоча обоє вже в “поважному” дошкільному віці. Тому краще запропонувати для цього спеціальні браслети або резинові іграшки, ніж дозволяти кусати один одного.

🌀 Використання обтяжених кульок або мішечків, обтяжених іграшок або жилетів. Завдання цих предметів ― забезпечення додаткового сенсорного навантаження. Як результат отримуємо ефект “заземлення”, відчуття себе в просторі, зниження рівня тривожності, стресу, підвищення концентрації.

🌀 Візуальні стимулятори на кшталт пісочного годинника або калейдоскопу перемикають увагу, роблять дитину сконцентрованою.

🌀 Маска для очей, беруші для вух. Якщо бачите, що у дитини візуальне або слухове перенавантаження ― зменшіть кількість візуальних та слухових стимулів.

🌀 Гра з тістом або пластиліном. Одночасно може “вгамувати” тактильний та пропріоцептивний голод.

🌀 Газети або журнали, що “зі смаком” можна пошматувати. Допомагає як санкціонований спосіб для “випускання пари” в загостреній ситуації.

🌀 Плед або ковдра, в які можна загорнутись як в “рулет”. Відчуття захищеності викликають заспокоєння. Також, можна використовувати обтяжену ковдру або панчоху для тіла.

🌀 Пляшечки з ароматами, що заспокоюють. Це можуть скляні невеликі ємності, куди ви додасте кілька крапель ефірних олій. Рекордсмени серед заспокійливих ароматів: лаванда, м’ята, іланг-іланг і апельсин. Але неодмінно переконайтеся, що аромати приємні дитині.

🌀 Заспокійлива музика. Ідеально, якщо знайдете колискові, що стануть до вподоби малюкові, й перетворите сеанс прослуховування на традицію перед сном.

🌀 Маленьке дзеркало, що завжди під рукою, допоможе перетворити неконтрольований виплеск емоцій на “оздоровлювальне” кривляння. Також можна разом досліджувати різновиди емоцій.

🌀 Шматочки вати або серветок стануть у пригоді в грі “дуйбол”. Все просто: замість м’яча ― вата або зіжмакана у кульку серветка, замість рук та ніг ― потік повітря. Дмухайте папірець один одному й забивайте “голи”!

🌀 Шматочки тканини. Зазвичай, дітей зачаровують різні фактури й кольори. І шматочки різнотекстурного текстилю миттєво стають предметами гри.

🌀 Лавова лампа, або будь-який незвичайний світильник у домі. Спостерігати за   формами, що постійно змінюються у лавовій лампі нескінченно цікаво!

         Головне ― бути уважним до дитини. Усі ми різні і нам подобаються різні речі. Ви можете бути поряд із дитиною, записувати що саме її надихає й заспокоює. Ваші ідеї перетворіть на список речей, які подобаються саме вашій дитині. І дійте по ситуації.

         Бажаємо Вам зберігати спокій та рівновагу!